Dobra dokumentacja IT to taka, która jest kompletna, napisana w sposób spójny, klarowny i jednoznaczny

Często przystępując do fazy planowania, a następnie wdrażania projektu, nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele spraw nam umyka. Pisanie i tworzenie dokumentacji najczęściej jest rozwiązaniem, które w znacznej mierze pomoże nam uporać się z wieloma problemami.

Warto takie działania zlecić firmie zewnętrznej, która kompleksowo zajmie się pomocą w tworzeniu projektu. Skorzystanie z usług firmy zewnętrznej pozwoli na stworzenie dokumentacji w sposób dokładny, precyzyjny oraz zrozumiały dla odbiorcy. Co więcej osoby zaangażowane w dany projekt bazują na swoim doświadczeniu i nie popełniają wielu, często błahych, błędów.

Grafika cyberstudio
Grafika cyberstudio

Dokumentacja IT - dlaczego warto?

Zalety prowadzenia dokumentacji:
  • Łatwy dostęp do potrzebnych informacji.
  • Skrupulatna kontrola działań.
  • Szybkie działania w sytuacjach kryzysowych.
  • Możliwość natychmiastowej korekty błędów.

O czym warto pamiętać?

Warto sprawdzić, czy osoba kompletnie niezwiązana z projektem jest w stanie odczytać nasze zamiary i potrafi odnaleźć w planie najważniejsze informacje. Tworząc dokumentację, najpierw zbieramy pakiet najważniejszych informacji na temat planowanego projektu. Następnie tworzymy wstępny konspekt, rozpoczynamy pisanie dokumentacji aby na końcu ją zweryfikować.

Ostatni etap przebiega wielokrotnie, tak aby finalny efekt był jak najlepszy. Bardzo często zdarza się, że nie uwzględnimy dla nas rzeczy pewnych, jasnych i oczywistych, na które zwróci nam uwagę ktoś z zewnątrz. Ponowne naprawianie i korekta błędów to praca żmudna, ale przynosząca wiele korzyści. Warto zaufać doświadczonej kadrze, która nie tylko poprowadzi naszą dokumentację, ale będzie także wsparciem merytorycznym we wdrażanym przez nas projekcie.

Potrzebujesz pomocy w zakresie dokumentacji IT?
Skontaktuj się z nami!

logo cyberstudio

Dane kontaktowe

cyberstudio sp. z o.o.

Żelazna 17d, 40-851
Katowice, Polska
+48 32 pokaż
[email protected]
KRS: 0000199999
REGON: 272251547
NIP: 634-10-04-870
VAT UE: PL6341004870

Copyright ©️ 2020 cyberstudio. Wykonanie strony internetowej i obsługa ePR – MAVIKA.